Ranking Programów Partnerskich

Program partnerskie i afiliacyjne cyzli jak zacząć zarabiać?

Z roku na rok słyszymy coraz więcej pozytywnych komentarzy na temat programów partnerskich. Te praktyczne źródło dochodu pozwala nam zarabiać stale kwoty pieniędzy, bez konieczności wychodzenia z domu. A czy Ty wiesz, na czym polega program afiliacyjny, ile możesz na nim zarobić i czy jest on bezpieczny? Poniżej prezentujemy zbiór najbardziej przydatnych informacji z tego zakresu.

Program partnerski i afiliacyjny – co to takiego?

Programy partnerskie, zwane również afiliacyjnymi to swojego rodzaju specyficzna współpraca pomiędzy firmą sprzedażową, a partnerem, który zobowiązuje się reklamować sprzedawane produkty lub usługi. Partner poprzez wejście do współpracy zobowiązuje się do promocji danej rzeczy za pomocą dostępnych narzędzi, w zamian zaś otrzymuje wynagrodzenie, w większości przypadkach w systemie prowizyjnym. Najpowszechniejszą formą rozliczeń jest system CPS – Cost Per Sale. Niektóre programy partnerskie oferują nam również wynagrodzenie w formie CPC – Cos Per Click (gdy klient wejdzie na stronę poprzez link partnerski) lub CPL – Cost Per Lead (gdy klient dokona innej akcji niż zakup).

Na czym polega praca partnera?

Nadrzędnym zadaniem partnera jest umieszczanie różnego reklam firmy (banerów, linków etc.), z która dany program partnerski ma podpisaną umowę, na swojej stronie internetowej. Z czasem możemy dokonywać bardziej zaawansowanych działań – tworzenie specjalnych serwisów w celu promocji danej usługi bądź produktu. Zaawansowany Partner może prowadzić blogi tematyczne, rozsyłać newslettery, a także przedstawiać ofertę firmy znajomym i rodzinie. Czym bardziej pomysłowa osoba, tym większe pieniądze zarobi. Oczywiście możemy awansować. II poziom to promowanie samego programu partnerskiego. Polega ono na poszukiwaniu osób, które są zainteresowane umieszczaniem reklam z danego programu partnerskiego na własnych stronach internetowych.

Program partnerski a prowizja

Jak już wspomnieliśmy, większość programów partnerskich rozlicza się w modelu CPS. Zakłada on dwa rodzaje naliczania prowizji: bezpośredni oraz wieczny. Prowizja bezpośrednia to zarobek od zamówień złożonych przez klienta po wejściu bezpośrednio z linku partnerskiego. Prowizja wieczna to prowizja od każdego zamówienia klienta, który zarejestruje się zaraz po wejściu z linku partnerskiego.

NutriProfits.com – jeden z najbardziej przyjaznych programów partnerskich

Świetną opcją zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych partnerów jest program partnerski NutriProfits.com. Można śmiało stwierdzić, że program ten dominuje w kategorii zdrowie i uroda. Według licznych rankingów NutriProfits jest obecnie najlepszym na rynku programem partnerskim, oferującym wysokie, atrakcyjne prowizje. Dodatkowo zrzesza on atrakcyjnych wydawców, którzy posiadają w swojej ofercie produkty pożądane przez polskiego konsumenta. Proste zasady, przejrzysty regulamin, jasno określone prowizje – wszystko to razem wzięte sprawia, że coraz więcej osób decyduje się wybrać właśnie NutriProfits. Na uwagę zasługuje również intuicyjny panel administracyjny. Pamiętajmy, że produkty z kategorii zdrowie i uroda cieszą się powszechnym zainteresowaniem dużej grupy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Program ten został stworzony przez specjalistów z branży e-commerce.

Wiesz już, na co zwracać uwagę. Jeśli jesteś gotów/gotowa przystąpić do jakiegoś programu sprawdź na stronie głównej systemy najbardziej przyjazne użytkownikom (partnerom).

© 2013-2015 OTOGroup.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.